Sbírka z Ruska

Přestože se moje finanční situace pomalu stává zoufalou, nemohu si odpustit přijít se žádostí o pomoc se zakoupením malé části zmiňované sbírky. Vybral jsem, co nemáme ve sbírce a je to v dobré kvalitě. Je to 156 kusů po 200 rublech za kus. To je při kurzu cnb cca 58 Korun, plus náklady na dopravu a převod peněz.

Nabídku jsem dostal díky mému publikování přehledu německých sérií Big Bub s tématikou Walta Disneje. Na prodej bylo při prvním kontaktu 2.160 obrázků. Byli jsme osloveni tři a ostatní už sbírku značně probrali. Já musím mlžit, abych získal čas a třeba právě Vás na koupi této malé části sbírky. O tyto obrázky je poměrně velký zájem, pokud tedy můžete pomoci ještě více obohatit velkou českou sbírku obrázků ze žvýkaček, udělejte to prosím co nejdříve. Obrázky zaznamenám do sbírky, naskenuju a v sáčku je mohu až do založení muzea vrátit do úschovy k Vám.

Tyto série mají zajímavé barevné variety a chybotisky. Takže i kompletní série lze zajímavě rozšířit a obohatit. Některé špatné kusy ve sbírce mohou být nahrazeny.


Na tomto odkazu je to, co ze sbírky zbylo a co jsem vybral do naší sbírky. Zde je odkaz na naši sbírku pro srovnání (Disney - postavičky; Merlin und Mim). Doplnit lze hodně obrázků.

Teď je možné krásně porovnat předkládanou cenu celé mojí sbírky s cenou jenom jedné její malé části. V mé sbírce se nachází podobný počet obrázků Big Bub. Přitom za celou svoji sbírku čítající okolo 50.000 položek jsem připraven akceptovat pouze 200.000,-Kč. To je 4,- Kč na jeden exemplář. Pro záchranu své sbírky a založení muzea jsem klesnul opravdu hodně nízko. Snad to přesvědčí alespoň jednoho úspěšného podnikatele, který nepůjde jenom po penězích, ale právě naopak hledá netradiční, důstojné, smysluplné využití pro velmi nepatrnou část svého jmění. Takového, který nám nejen pomůže se startem Muzea, ale zároveň nám pomůže přiblížit se k dalším potenciálním podporovatelům.

Jak jinak Vás můžu přesvědčit k finanční podpoře? Jenom svými skutky. Tak jako když jsem se já po více jak desetiletém přerušení opět vrátil ke sbírání. Když jsem tou dobou oslovil ostatní sběratele, ignorovali mě. Trvalo mi to 3 roky, než mě jako sběratele začali brát vážně. I když ti, co mě znají si myslí, že jsem blázen a naivka, když věřím v úspěch svého snažení. Podobné to bude se sponzory. Musí se najít TA/TEN jeden první, který mi i přes moji finanční situaci bude věřit a dá mi šanci dokázat, že si důvěru skutečně zasloužím. 


Potom bude stále snazší a snazší získávat další a další velké i malé sponzory. Potom i sběratelé uvěří, že lze společně vybudovat neobyčejné Muzeum kuriozit a uchovat pro další generace nejen největší, ale taky tu nejúžasnější a nejkrásnější sbírku žvýkaček na světě. A snad nejen žvýkaček. V minulosti už se na mě obrátilo několik sběratelů s nabídkou prodeje jejich sbírek. Všechny jsem bohužel musel odmítnout. A přesně tak by to mělo fungovat i s Muzeem. Mělo by mít důvěru sběratelů a být první, koho budou sběratelé kontaktovat. Protože budou vědět o zajištěném financování odkupu a budou vědět, jak bude s jejich sbírkou naloženo.