Sbírání

Kvalita, kvalita, kvalita především

Naprostým základem při sbírání čehokoliv je to, že veškerý sběratelský materiál, a to jak ve sbírce, tak na výměnu, musí být v dokonalém stavu. Tedy v takovém, v jakém byl v okamžiku vyjmutí ze žvýkačky. Když si prohlížíte fotky s nabídkou ostatních sběratelů, máte se soustředit na obsah nabídky a ne ztrácet čas s promazáváním nekvalitních exemplářů a teprve potom zkoumat, jestli z toho zbytku něco potřebujete do sbírky.

Jestli Vám někdo tvrdí, že na kvalitě obrázků a obalů nezáleží, tak to není skutečný sběratel. Zvláště v Rusku a na Ukrajině jsou takoví odborníci. Čest existujícím výjimkám. Podívejte se, jak si někdo představuje sbírku. Je škoda, že tímto amatérismem bylo a stále je ničeno ohromné množství nádherných předmětů. Při prohlížení nabídek mě osobně hodně mrzí (štve), když bych si do sbírky vybral stovky obrázků a samolepek, ale nevyberu si nic, protože je to vše naprosto zničené špatným zacházením. Tenhle odpad by skutečný sběratel nechtěl ani zadarmo.

Proč by se s obaly ze žvýkaček mělo zacházet jinak, než se známkami, bankovkami a podobně. Proto zde chci představit způsob, jak docílit toho, aby vše navždy zůstalo v dokonalé kvalitě.

Je to tak snadné ! ! ! Jenom tomu dát trochu času a pečlivosti. Vyplatí se to na rostoucí hodnotě sbírky.