O nás

Jsme dva velcí sběratelé obrázků a obalů ze žvýkaček. V roce 2020 ve věku 44 a 65 let. Sbírání se věnujeme dlouhá léta, a přestože máme oba velké sbírky, máme v nich zároveň obrovské mezery. Nemáme ani 10 % z celkové světové produkce obrázkových žvýkaček. Když budeme počítat vše, co se týká žvýkaček, tak máme stěží pár procent. Každý sám za sebe tuto hranici nedokážeme nikdy překročit. A ani to nemá smysl, pokud po nás nikdo nebude schopen takovou sbírku převzít. Proto přicházíme s odhodláním přestat soupeřit o největší, nejlepší, nejkrásnější... sbírku, a začít spolupracovat.

Oba jsme se rozhodli své velké sbírky spojit do jedné. Doplníme mezery ve sbírce a zároveň získáme ohromné množství obrázků a samolepek na výměnu, které teď v podstatě zbytečně držíme. Tedy potenciálně podobný počet nových přírůstků do sbírky. Už tím vznikne celosvětově unikátní, neopakovatelná sbírka vkládaných obrázků, tetování a samolepek ze žvýkaček. To proto, že jenom málokdo sbírá celý svět, všechny typy obrázků a všechna témata, tak jako my. Máme díky tomu opravdu velký přehled. 

Petr Zilvar

info@zvejky.cz

Sbírání žvýkaček se věnuju už od školy. Sbírám sice vše, ale naprostou prioritou jsou vkládané obrázky, samolepky, tetování a obaly k nim patřící. Ve sbírce mám i plátkové obaly, kartičky, žetony, hračky, pohlednice a další, ale cíleně to nevyhledávám.

Jsem hlavním iniciátorem myšlenky Muzea kuriozit, protože to dokáže dát mému mnohaletému úsilí hlubší smysl. Práce na budování sbírky pod hlavičkou muzea nám sběratelům dá úplně jiné možnosti a příležitosti.

Mám na starost skenování sbírky a její katalogizaci. S nabídkami sbírek na prodej se obracejte na mého kolegu.

Praha

Telefon: 602 678 890 (pouze česky) - volat můžete 7 dní v týdnu. V pracovní dny ideálně mezi 18-22 hodin. O víkendu mezi 8-20 hodin.

Lubomír Kouřim


 Hradec Králové

Telefon: 606 358 160 (pouze česky)

Mám na starost výkup sbírek. Neváhejte se na mě obrátit s jakkoliv velkou sbírkou.