Sběratelé

Zájemci o uchování svých sbírek pro další generace

Vážení sběratelé, majitelé velkých či pozoruhodných sbírek. Nemáte-li uspokojivě vyřešenou budoucnost své sbírky, nebo svého malého nezávislého muzea, přečtěte si článek o tom, jak se přičinit o získání té možnosti, někdy v budoucnu odprodat svoji unikátní sbírku organizaci spravované sběrateli, a udržet Česko jako sběratelskou velmoc. Organizaci, kde by se Vaše sbírka buďto stala základem jedinečné národní sbírky, nebo by již takovou existující sbírku rozšířila o další exempláře.

Přidejte se k našemu veřejnému, nezávaznému prohlášení, že takové řešení pro Vás bude vítanou možností, bude-li Vaše sbírka organizací odkoupena za přiměřenou cenu, a budete-li přesvědčen/a o čestnosti a profesionalitě zmiňované organizace, a dobrém zacházení se všemi sbírkami a předměty v nich. 

Stačí na petr.zilvar@gmail.com poslat svoji fotografii a stejné informace, jako mají ostatní sběratelé zde na stránce. Vaši osobu obratem přidám ke skupině. Třeba tak získáte i nějaké nové přírůstky do sbírky. Kdo ví?


Žvýkačky - obor zahrnuje plátkové obaly, obrázky, tetování, kartičky, žetony, různé obaly, sáčky, krabičky, dózy, reklamy, účtenky, automaty, hračky a cokoli dalšího, co se jakkoli dotýká žvýkaček.

Sbírám především obrázky, samolepky, tetování ze žvýkaček, a obaly k nim patřící. Našel jsem se v katalogizaci žvýkaček a rád bych svoji práci představil veřejnosti. O založení sběratelského Nadačního fondu usiluju, protože si myslím, že není času nazbyt ani pro skoro padesátníka.

Petr Zilvar

Praha

48 let

Sbírka: 45 000

Telefon: 602 678 890 (Po-Ne 8-20 hod)

Mejl: petr.zilvar@gmail.com

Web: www.zvejky.cz

Sbírám vše, co se týká žvýkaček. Nejen obrázky a samolepky, ale taky různé krabičky, dózy a sáčky. V poslední době se více zaměřuji na plátkové žvýkačky. Cítím přibývající léta a když mi Petr nabídnul spolupráci na budování jakési národní sbírky žvýkaček, neváhal jsem.

Lubomír Kouřim

Hradec Králové

69 let

Sbírka: 192 000

Telefon: 606 358 160