Záchrana sbírky

Díky neúspěšnému pokusu o podnikání jsem se dostal do dluhů. Prozatím jsem majitelem jedné z největších sbírek obrázků a obalů ze žvýkaček v Česku. Nicméně jsem v konkurzu a blíží se doba nuceného prodeje mé sbírky. Budu se muset dívat na to, jak moji kvalitní sbírku prodávají za zlomek tržní ceny, protože většina sběratelů se specializuje. Navíc žádný sběratel nemá tolik peněz, aby mohl zaplatit plnou cenu (moje výměna). A i kdyby se jeden našel, druhý určitě nebude a výsledná prodejní cena zůstane velice nízká. Okradou tak mě i mé věřitele a sbírka skončí bůhví jak. Rád bych sám svoji sbírku kontrolovaně prodal a zároveň si udržel možnost s ní nadále pracovat a rozvíjet ji v rámci Muzea kuriozit.

Jsem připraven nabídnout obchod, který uspokojí konkurzního správce a bude pro investora alespoň trochu ziskový. Pokud by se ovšem nenašel někdo ochotný stát se naším Patronem, tedy v principu dárcem a podporovatelem vzniku a fungování Muzea. Ze skutečné hodnoty sbírky zřejmě i tak získám jenom zlomek a menší část na úhradu dluhu. Hlavně když svoji sbírku zachráním a zajistím její budoucnost v jedinečném Muzeu podobně, jako to dokázal již zesnulý český majitel největší sbírky sýrových etiket na světě.

Zjednodušený návrh postupu:

 • Odkup sbírky za cenu sjednanou s konkurzním správcem. Z mnou odhadované hodnoty více než jednoho milionu Korun bych rád získal alespoň 200.000,-. Víc můj správce stejně asi nezíská. Já oželím zbytek a moji věřitelé to, co ze svého platu nedokážu doplatit do plné výše dluhu. Všichni ve prospěch muzea.
 • Pomoc se založením Muzea kuriozit. Nevím, možná 100-200.000,- během jednoho až dvou let?
 • Převedení sbírky do muzea s navýšením o náklad na pomoc a veřejností akceptovatelný zisk. Udělat to přinejmenším za nulu by jistě ocenili případní další sponzoři a dárci.

Doufám v nalezení vážného zájemce o záchranu unikátní sbírky a její uchování v Muzeu, jakožto českého kulturního dědictví. Snad i dalších velkých i malých podporovatelů a příznivců. Před nějakou dobou jsem začal psát vlastní web o sbírání žvýkaček na adrese Žvejky.cz. Vytvořil jsem první z trojice katalogů/přehledů sérií starých německých obrázků Big Bub.


Pracuju na onlajn katalogu žvýkaček, jehož prostřednictvím sběratelé žvýkaček dokážou perfektně zkatalogizovat svoje sbírky. Téměř veškerý volný čas věnuju žvýkačkám a byl bych šťastný, kdybych našel podporovatele těchto aktivit, které mě naplňují, přinesou užitek ostatním a zároveň po mě něco jedinečného zůstane. Do hrobu si to nevezmu.

Jsem z Prahy, takže v rámci Prahy Vám můžu přivézt několik šanonů na rychlou ukázku, abyste měli jistotu, že skutečně mám to o čem píšu. Případně vás uvítám u sebe doma. Z bezpečnostních důvodů jinak sbírku nikam netahám.

Rád bych zároveň využil tuto příležitost a jménem svým i svého kolegy požádal o pomoc s řadou relativně drobných darů a výpomocí.

 • Čeká nás doplacení ještě cca 20.000,- za onlajn katalog žvýkaček.
 • Profi balíček na Žvejky.cz u Webnode na 3 roky
 • Překlad části webu Žvejky.cz. Část je zatím cílena pouze pro Čechy.
 • 2x spisová skříň
 • Program na automatické ořezávání a zpracování naskenovaných obrázků
 • Nákupy žvýkaček v Mexiku.
 • Bylo by úžasné mít možnost doplňovat naši sbírku o hodně zajímavé věci v zahraničních aukcích. Nádherné věci z poslední doby ve Španělsku: Mortadelo y Filemon, a v Argentině: Letadla, Marvel, He-man, Zodiaco, Simpsonovi...
 • Shodou okolností jsem v posledních dnech dostal nabídku z Ruska na odkup sbírky 2.160 obrázků Big Bub a je mi strašně líto, že na ně s kolegou nemáme peníze a pravděpodobně tak přijdeme o několik set nových, těžko sehnatelných, přírůstků do sbírky.

Budu moc rád, když se alespoň podíváte na můj web Žvejky.cz a budete mě sledovat. Pokud se mi to nepodařilo teď, třeba Vás o spolupráci přesvědčím později svojí prací. Pokud ještě budu mít na čem pracovat...