Výkup sbírek

Nejatraktivnější sbírka je ta co nejkompletnější. Taková, ve které už nejsou žádné mezery, a tudíž se do ní nemusí víc sahat.

Někdy se při nákupu celých žvýkaček podaří získat série kompletní. Téměř vždy ale s velkými výdaji na nákup spousty žvýkaček od jedné série. Většinou to nejde bez výměny s ostatními sběrateli. My dva sbíráme vše. Máme sice velký přehled o tom, co bylo vyrobeno, ale na druhou stranu jsou velkou nevýhodou velké mezery v drtivé většině sérií

V Česku bylo možné zakoupit jenom velice malou část z toho, co obsahují naše sbírky. Pro většinu se muselo vycestovat do zahraničí. Teď pominu to, že možnosti vycestovat nastaly pro většinu lidí až po té naší Sametové revoluci. Velké množství sérií z celé řady zemí nám tak uniklo ještě předtím a musíme je získávat především výměnou, nebo koupí starších sbírek od těch, kterým z nějakého důvodu vycestovat bylo dovoleno. V takových zemích bylo téměř v každém obchodě co nakupovat. Ve své době to bylo především Turecko, Španělsko, Francie, Portugalsko, Brazílie... Do Česka se po revoluci začaly dovážet spousty žvýkaček především ze Španělska, Německa a Turecka. Byl to ráj pro sběratele. Žvýkačky byly všude.

Většina sběratelů se různě specializuje. To jim umožňuje soustředit se na získávání výrazně menšího množství žvýkaček. No a díky tomu mohou mít ve svých sbírkách mnohem kompletnější série než my. Když takový specializovaný sběratel končí, nebo se mění jeho preference, je možné získat výměnou nebo koupí buď přímo nebo přes aukce hodně zajímavé sbírky, nebo jejich části. Výměnu zde řešit nemusíme. Můžeme nabídnout tisíce a tisíce dubletek ze svých slučovaných sbírek. S výkupem je to jiné.

Výkup sbírek

Jde především o situaci, kdy v Česku nebo zahraničí někdo v minulosti sbíral obrázky a obaly ze žvýkaček. Občas se nějaká nabídka objeví. Určitě je takových sbírek po celém světě ještě spousta. Žvýkačky bývaly atraktivní a mnoho dětí je sbíralo. Ceny většiny sbírek ovšem nebývají vysoké, protože sbírání žvýkaček nebyla moc cílená aktivita. Já jenom jednou potkal ucelenější sbírku obrázků. Jinak jde většinou a běžné a mnohokrát opakované obrázky a obaly. Jiní sběratelé mohou mít jiné zkušenosti.

Nabídněte nám svoji pomoc při výkupu těchto sbírek. Sledujte nás a vyčkávejte. Jakmile dostaneme nabídku sbírky k prodeji, pošleme Vám fotografie a požádáme Vás o peníze. Volba bude na Vás. Abychom využili Váš potenciál naplno, budeme samozřejmě inzerovat svůj zájem o výkup sbírek.

Končící sběratelé

Je nevyhnutelné, že sběratelé stárnou a nemají už chuť, nebo sílu pokračovat ve sbírání. Někdy za koncem stojí nenadálé finanční výdaje. Takové situace jsou podstatně vzácnější než výkupy malých sbírek, ale taky o to nákladnější. Čím déle člověk sbíral, tím zajímavější sbírka může být. Tady už opravdu může jít o statisíce až miliony korun. Tohle je na drtivou většinu potenciálních podporovatelů příliš vysoká částka. Zde se nabízí skupinové financování od více lidí. Nechci to ale více rozvádět v okamžiku, kdy nás ještě nikdo nezná a asi každý zatím pochybuje o smysluplnosti takových výdajů.

Překupníci

To je kapitola sama pro sebe. Pravděpodobně jsou to aktivní nebo bývalí sběratelé, kteří aktivně inzerují a vyhledávají staré sbírky. Vyberou si co je zajímá a zbytek jde na prodej do aukce. Cílem je pochopitelně maximální zisk. U některých položek se ceny šplhají opravdu vysoko. Přece jenom sběratelů žvýkaček je stále ještě dost na to, aby se o něco popralo více zájemců.

Před časem se mi naskytla možnost koupit asi 1.000 obrázků a samolepek z Ruska. Všechny jsem si vybral na doplnění sbírky. Nic navíc. Vše v perfektním stavu. Bohužel z toho sešlo. Až po výběru jsem zjistil cenu, která se vyšplhala na necelých 40.000,- Korun. To prostě nešlo zaplatit, přestože cena by byla vzhledem k vybraným sériím akceptovatelná. Nebyly peníze. Takové příležitosti jsou jenom občasné, většinou jde o tisícikorunové částky.

Je to specifický způsob rozšiřování sbírky, ale často jediná cesta, jak se k nějakým sériím vůbec dostat. Budeme vděční za jakoukoliv částku, kterou budeme moci díky Vám každý měsíc vyčerpat na tyto důležité nákupy.

Závěrem

Sdílejte s námi to nadšení při vykoupení nové staré sbírky, nebo při zkompletování další krásné série. Sdílejte s námi vzrušení při boji o zajímavé exempláře v českých i zahraničních aukcích. Diskutujte s námi o tom, jaká cena je ještě akceptovatelná a jaká už ne... Máte-li zájem s námi v Česku shromáždit jedinečnou sbírku starých obrázků a obalů ze žvýkaček, ozvěte se mi na info@zvejky.cz. Rád si s Vámi o tom třeba jenom popovídám.