Výkup přebytků

Cenově nejvýhodnější doplňování sbírky a získávání materiálu na výměnu je v době, kdy je nová série prodávána v obchodech. V zemi se sběratelskou tradicí ji každý kupuje a má mnoho kusů na výměnu nebo prodej. V tu chvíli lze přílohu s obalem pořídit za velmi rozumné peníze. Samozřejmě lze koupit jenom tolik kusů, abychom měli kompletní sérii a dále nic neřešit.

Je to varianta nejlevnější, ale zdaleka ne nejvýhodnější a nejlogičtější. Je to krátkozraké, protože nebude nic na výměnu. Když jsme nakupovali žvýkačky před 20 lety, měli jsme mnoho kusů na výměnu. Nevěděli jsme, co s tím budeme dělat. Já měl dlouhou pauzu ve sbírání, takže mám stále mnoho těch věcí na výměnu. Kolega Kouřim se ale dokázal za tu dobu všech tehdejších exemplářů zbavit. Vše povyměňoval a teď má velice pravděpodobně největší sbírku vložek ze žvýkaček na světě.

Proto se vyloženě nabízí vykupovat od každého exempláře 5-10 kusů.

Naskenovat je do výměny, hodit do krabice a čekat. Někomu může přijít divné v době úpadku sběratelství očekávat, že bude opět zájem o obrázky a obaly ze žvýkaček. Vše ale funguje v cyklech. Jedna generace se něčeho nabaží, přijde útlum a musí se počkat na další generaci, aby staronová mánie opět povstala.

Tyto obchody lze momentálně realizovat pouze v Rusku a na Ukrajině, kde je dostatek sběratelů, kteří sami pro sebe nakupují nové žvýkačky a mají dostatek přebytků, co nemůžou udat. Zároveň tyto země produkují velké množství nových sérií, nebo jejich variet.

Pomozte nám nakoupit nové série do sbírky a získat přitom i exempláře na výměnu. Můžete nás podporovat pravidelně, nebo si vybrat nějakou jednu konkrétní sérii a pomoci nám zkompletovat právě tu. Teď zrovna jsou v prodeji pěkné série Profi Express. Jedna s obrázky vlaků, druhá s obrázky letadel. Nebo se nám moc líbí série Okolo světa, na které jsou fotografie památek. 

Obrázky jsou použity ze skutečné nabídky, co mi přistála na stole.