Výkup žvýkaček

Vykupujeme předměty ze žvýkaček

Jsme dva spolupracující sběratelé obrázků a obalů ze žvýkaček. Žijeme v Česku, v srdci Evropy. Oba usilujeme o založení muzea žvýkaček, kam bychom přemístili své velké sbírky.

Máme zájem o koupi starých i současných předmětů, které mají souvislost se žvýkačkami. Jsou to například veškeré druhy obalů, samolepky, tetování, obrázky, kartičky, plátkové obaly (viz. slovíčka pro překladatele), nepoužitá sběrná alba, reklamní plakáty, reklama v novinách (minimálně celá stránka novin), krabice a další předměty. Vše musí být ve vynikajícím stavu.

Výkup

Máte-li cokoli na prodej, udělejte kvalitní sken všech předmětů a pošlete nám svoji nabídku. U trojrozměrných předmětů kvalitní foto. Podívejte se prosím na ukázku, jak vypadá správná nabídka a jak nevhodná nabídka. Co nejdříve odpovíme, zda o uvedené předměty máme zájem a za jakou cenu. Je možné, že některé předměty už máme nejen ve sbírce, ale i na výměnu. Nebo na ten stejný předmět může být Vaše nabídka už několikátá v řadě. Také se může stát, že Vaše cenové požadavky budou pro nás neakceptovatelné.

My sbíráme vše. Další sběratelé se ale různě specializují. Nemůžeme přijmout velké množství stejných předmětů, protože není tolik sběratelů, kterým bychom přebytky mohli nabídnout. Za každou nabídku budeme vděční. Kontaktujte nás prosím s čímkoli.

Výměna

Máme samozřejmě mnoho předmětů na výměnu. Tyto předměty začínáme pomalu kvalitně skenovat a umisťovat na web. Pokud Vás cokoliv z toho zajímá, neváhejte nás kontaktovat. Stejně tak, pokud máte dotaz na něco jiného, co zatím náš výměník neobsahuje.

Na výměnu máme celou řadu dalších sběratelských předmětů z Česka, případně okolních zemí. Jde především o kapesní kalendáře, pivní tácky, obaly od mýdla, sáčky od baleného cukru. Nějaké uzávěry lahví, telefonní karty, pohlednice... Sbíráte-li cokoli z výše uvedeného, rádi tyto předměty vyměníme za obaly ze žvýkaček.

Propojte nás

Viděli jste inzerát s nabídkou malé nebo velké sbírky na prodej? Pomozte nám prosím a pošlete prodávajícímu odkaz na tuto stránku, kde nalezne kontakt a může nás oslovit. Například aktuálně hledáme pomoc s oslovením těchto prodejců, které kvůli nezbytnosti ověření telefonního čísla nedokážeme kontaktovat. Rádi bychom jim udělali nabídku:

Figurinhas PLOC - Carros Quentes - Supersonic - Bolete

Rádi žvýkáte?

My Vás v tom rádi podpoříme. Nakupujte pro nás pravidelně žvýkačky a nejenže budete žvýkat zadarmo, ještě na tom něco vyděláte. Nás zajímá vše, kromě žvýkací hmoty. Žvýkací hmota je pro Vás a Vaše přátele. Nabízíme cenu 0,25 euro za 1 obrázek a obal. Je to neoddělitelná sada (komplet), a za tu cenu chceme obojí. Odkoupíme i omezený počet opakujících se obrázků. Počet záleží na atraktivitě tématu.

Dále nabízíme 0,50 euro za výborně střižené obaly. To jsou takové, které obsahují vše, co má být na jednom obalu zobrazeno. Nic nechybí kvůli špatnému střihu. Podívejte se pozorně na následující ukázku. Vrchní dva obaly jsou špatně střižené. Třetí, spodní obal, je výborně střižený = na pravém okraji jsou přesně vycentrované symboly pro recyklaci. Ve středové části obalu dole nechybí ani malý kousek grafiky. Grafika začíná asi 1 mm od spodního okraje obalu. Ve vrchní části obalu sice kousek grafiky chybí, nicméně tomu se nelze vyhnout. U této série tomu tak bude vždy.

Na další ukázce vidíte 3 ještě zabalené žvýkačky nad sebou nalevo a napravo. Na předchozí ukázce jste viděli, jak musí vypadat okraj obalu. Ve sloupci nalevo jsou špatně střižené obaly. Ve sloupci napravo jasně vidíte dobře střižené obaly. Když víte, na co se zaměřit, velmi rychle naleznete ty správné žvýkačky, za které Vám dobře zaplatíme.

A ještě ukázka špatného střihu u zabalené žvýkačky a obalu po jejím rozbalení. U zabalené žvýkačky vidíte, jak ven z obalu trochu přesahuje tetování.

Takových obalů je v krabici velmi málo, je ale možné je velice snadno nalézt. Já našel tyto v jedné krabici, kterou jsem koupil celou. Za necelých 15 minut bych si vydělal 7,50 euro jenom za obaly. Plus vložená tetování.

Pokud jedna série obsahuje více obalů, které mají například jiný obrázek, nebo jinou barvu obalu, je žádoucí, aby celá série obalů byla střižená naprosto stejně. Zde jsou všechny obaly sice špatně střižené, ale všechny přibližně stejně.

Na následujících ukázkách vidíte, jak to nemá vypadat. Na prvním obalu vidíte, že je střižený dokonale. Na obou koncích grafika obrázku končí přibližně 1 mm od okrajů. Všechny texty jsou viditelné. Celý není pouze symbol pro recyklaci a na něm v tomto případě opravdu nezáleží. Na druhém obalu je celý obrázek, ale chybí kus textů, a naopak jsou tam texty z následujícího obalu.

Poslední ukázkou je seřazení obalů z jedné série. Správně bych měl mít ve sbírce 6 obalů se třemi hlavami. Bohužel všechny obaly jsou špatně střižené. Alespoň se mi podařilo sestavit celý pás, abych viděl všechny hlavy, jak jdou správně za sebou. Všimněte si, že jde o dvé série obalů. Jedna s černým pozadím, a druhá s červeno černým pozadím.

Kompletní série

Jestliže máte, nebo pro nás nasbíráte kompletní sérii, nabízíme 0,75 euro za každý 1 obrázek v dané sérii. Ke každému obrázku opět musí být dodán taky jeden obal.

Při sbírání kompletní série nevyhnutelně nakoupíte duplicitní obrázky. Ty vykoupíme taky, ovšem už za cenu 0,25 euro za kus.

Jak získat kompletní sérii

Každý výrobce do jedné krabice vloží jiný počet obrázků, které se v krabici stále opakují. Někteří výrobci měli v jedné krabici maximálně 5 různých obrázků na 200 žvýkaček. Jiní jich měli přes deset a jiní měli v krabici téměř celou sérii. Proto je důležité nejdříve zjistit, kolik různých obrázků od dané série se nachází v jedné krabici.

Objevíte-li novou sérii, kupte maximálně 20-30 žvýkaček. Vždy můžete ještě dokoupit. Když objevíte druhou, třetí a další krabici, stačí koupit jednu žvýkačku. Porovnáním čísel nebo obrázků zjistíte, jestli už je máte, nebo je potřeba opět nakoupit větší množství. Tímto způsobe se vyhnete tomu, že nakoupíte velké množství stejných obrázků, které nebudeme chtít koupit.

Žvýkačky opatrně rozbalte a zapište čísla obrázků. Pokud obrázky nemají čísla, udělejte si fotku, na které následně můžete porovnat, co už máte nakoupeno. Na jednu fotku se opět snažte umístit, pokud možno, všechny obrázky z jedné krabice.

Nemíchejte na jedné fotce obrázky z více krabic, jinak nebudete vědět, ze které krabice máte příště nakupovat. Vypadá to složitě, ale když si osvojíte systém, bude to pro Vás jednoduchá rutina, která vám zajistí žvýkání zadarmo a peníze navíc.

Pomůcky

Nechcete-li pro zápis čísel kreslit tabulky ručně, dávám k dispozici několik šablon, které si můžete stáhnout a vytisknout. První je šablona v Excelu, která obsahuje několik listů. Jsou to:

  • Instrukce,
  • šablona pro přidávání nových tabulek do chyběnky,
  • Fleer - ukázka z mé sbírky
  • Dubble Bubble - ukázka z mé sbírky,
  • listy s názvy firem (značkou), jejichž obrázky budete zaznamenávat. Názvy si upravíte podle skutečnosti. Ke každé tabulce si napište název a popis série, abyste vždy věděli, kterou sérii tabulka obsahuje.

Další šablony jsou k vytištění v PDF souboru:

  • Pro zápis obrázků pouze do sbírky,
  • pro zápis obrázků do sbírky a na výměnu

Doporučuju čísla z různých krabic zapisovat různou barvou. Když najdete zbytek žvýkaček v krabici, podle barvy zjistíte, že musíte hledat další krabici se stejnými čísly.

Uložení a odeslání předmětů

Obaly a obrázky na obyčejném voskovaném papíru můžete vložit do plochého sáčku, nebo obálky.

Tetování a samolepky se nepokoušejte srovnat. V přehybu se poškodí a už nebude možné je správně narovnat. Tetování a samolepky ponechte v původním stavu a pošlete je v krabičce. Jedině tak mají pro nás cenu, kterou Vám zaplatíme.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se mě zeptat.

Kontakt

Petr Zilvar                                                                                                                                                                                 Kyselova 1185/2, byt 315                                                                                                                                                                Praha 8                                                                                                                                                                                              182 00                                                                                                                                                                                          Česko - Czech Republic                                                                                                                                                   info@zvejky.cz