Zajímavá příležitost výměny zase o něco více zpřehlednila moji sbírku, i když...

01.01.2020

Naskytla se mi příležitost získat výměnou obrázky ze série Plong. Přestože je to starší série, jsou obrázky viditelně ve skvělém stavu, což není běžné. Já mám ve sbírce úplně všechny obrázky nějak poškozené, nebo opotřebované. Tohle je přesně materiál pro Muzejní sbírku. Musel jsem najít adekvátní protihodnotu, což mě přimělo opět si udělat pořádek v další sekci sbírky i ve výměně. Opět se ve výměně našlo několik lepších exemplářů, než ve sbírce. Na řadu přišly italské série Rin Tin Tin.

Díky tomu teď vím, že ve své sbírce mám 7 sérií Rin Tin Tin. Respektive něco jsou odlišné série a něco z toho jsou drobné variety. Dokud ale nemám dostatek materiálu, nedokážu rozlišit co je co. Uvítal bych od kolegů doplnění, pokud o něčem vědí. Budu samozřejmě moc rád, když mi někdo nabídne jakkoli velkou sbírku ze svého dětství, nebo z pozůstalosti, abych série doplnil. Ale teď zpátky k věci.

Opět bylo potřeba definovat jednotlivé série tak, aby je každý dokázal odlišit i když bude mít v ruce jenom jediný exemplář. Nic na způsob větší obrázek vs. menší obrázek. Bylo potřeba najít něco společného pro všechny série. Tou společnou věcí je velmi často to, jestli jsou vložky číslované nebo bez čísel. V tomto případě je další společnou věcí, že všechny obrázky jsou orámované. A protože jsou obrázky různě velké, i rámečky mají různé rozměry. K identifikaci jednoho jediného obrázku postačí pouze pravítko. I když někdo nebude vědět co je myšleno rámečkem, tak po několika měřeních to každému dojde. A to je účelem precizních definic. K základnímu rozlišení se přidávají ještě další. Podívejte se na hotové definice.

Při zpřehledňování sbírky jsem si všimnul zajímavé věci, která poněkud nabourává moji systematičnost. Jsou 2 číslované série, kde mám jeden shodný obrázek, ale každý má jiné číslo. Nevím, co si s tím mám počít, protože mám jenom jediný obrázek s tím větším číslem. Možná tam budou úplně jiné obrázky...

Pořadí prvních třech sérií s malými obrázky musím ještě dořešit, až si trochu tyto série doplním a budu mít víc materiálu k porovnání.